De Sims 4 Opgravingen
door MDianaSanders
Inhoudsopgave
- Introductie
- Afgraven!
- Ruimtes
- Toegang en basisinrichting
- Afwerking
- Opgravingsgereedschap
Introductie
De handleiding op deze pagina is bedacht door MDianaSanders en hoort bij seizoen 2 van de forumwedstrijd Build my Dream met De Sims 4. Ik mag haar bouwopdrachten en handleidingen op mijn website hosten. De door haar bedachte opdrachten vind je op deze pagina. Zowel Diana als ik gaan ervan uit dat je de basisprincipes van het bouwen een beetje kent, maar als het voor een handleiding nodig is zal er zeker het één en ander uitgelegd worden of worden gelinkt naar de juiste handleiding. Als je meer informatie nodig hebt, zie dan ook onderstaande bouwgids.
Opgravingen (behorend bij opdracht 5)
Bij de Sims 4 is het mogelijk om kelders “open” te maken en daarmee een gat in de grond te creëren. Met dit trucje kun je hele leuke ondergrondse of half ondergrondse bouwsels maken. Je kunt het laten lijken of er een opgraving gedaan wordt en een aantal interessant dingen in de “site” inbouwen.
In deze gids ga ik uitleggen hoe je dit voor elkaar krijgt. Het is technisch gezien niet heel ingewikkeld, dus veel van de gids bestaat uit tips om de juiste sfeer op te wekken. In principe kun je dit met alleen het basisspel doen maar het is een stuk leuker als Aan het Werk gebruikt, want daarin zitten wat voorwerpen die de archeologische sfeer ten goede komen. Ook Beleef het Samen heeft leuke ruïnevoorwerpen die goed op een kavel als deze passen. Van mijn voorbeeld heb ik een spa gemaakt, dus daarvoor heb ik ook Wellnessdag gebruikt. Een aantal dingen zal iets meer over de spa gaan. In principe kun je dat prima vertalen naar andere kaveltypen. Mijn kavel is een combinatie van een opgraving, een ruïne en ondergrondse grot omdat ik meerdere technieken wilde proberen. Je kunt natuurlijk altijd zelf kiezen wat je leuk vindt en of je wilt combineren.
Deze kavel is te downloaden van De Galerie: Revitalising Ruins Spa. Meer afbeeldingen staan op deze pagina en op deze pagina.
In deze gids ga ik uitleggen hoe je dit voor elkaar krijgt. Het is technisch gezien niet heel ingewikkeld, dus veel van de gids bestaat uit tips om de juiste sfeer op te wekken. In principe kun je dit met alleen het basisspel doen maar het is een stuk leuker als Aan het Werk gebruikt, want daarin zitten wat voorwerpen die de archeologische sfeer ten goede komen. Ook Beleef het Samen heeft leuke ruïnevoorwerpen die goed op een kavel als deze passen. Van mijn voorbeeld heb ik een spa gemaakt, dus daarvoor heb ik ook Wellnessdag gebruikt. Een aantal dingen zal iets meer over de spa gaan. In principe kun je dat prima vertalen naar andere kaveltypen. Mijn kavel is een combinatie van een opgraving, een ruïne en ondergrondse grot omdat ik meerdere technieken wilde proberen. Je kunt natuurlijk altijd zelf kiezen wat je leuk vindt en of je wilt combineren.
Deze kavel is te downloaden van De Galerie: Revitalising Ruins Spa. Meer afbeeldingen staan op deze pagina en op deze pagina.
Afgraven!
- Het belangrijkste onderdeel van een opgraving is het gat in de grond. Dit is ook meteen de meest technische handeling die je moet doen, maar deze is vrij eenvoudig. Je begint met het aangepaste kelder gereedschap. Hiermee maak je een grote (on)regelmatige vorm op de kavel. Je kunt vrijwel de hele kavel gebruiken, maar je kunt ook wat ruimte op de grond overlaten zodat je daar iets anders mee kunt doen.
- Ga een verdieping naar beneden (sneltoets: PgDn) en selecteer de kelder die je net gemaakt hebt. Ga weer een verdieping omhoog (sneltoets: PgUp) en selecteer de gele rand en klik vervolgens op de knop plafond verwijderen - hiermee verwijder je de bovenkant van de kelder en kun je er direct in kijken.
- Herhaal deze stap voor de verdieping eronder, met een iets kleinere ruimte, zodat je in ieder geval genoeg ruimte hebt om trappen te plaatsen. Hier komt nog de extra stap bij dat je bij de bovenste kelder ook de vloer moet verwijderen om de boel open te krijgen. Dit doe je door de kelder te selecteren en op de vloer te klikken, dan komt de vloer verwijderen knop naar voren.
- Uiteindelijk ziet het er uit zoals in de rechter afbeelding hieronder. De vloerloze kelder krijgt een bruine, zandachtige ondergrond.
- Met die keldervloer kun je weinig tot niets (daar kwam ik pas in een later stadium achter). Zo gebeurde het mij dat ik een stuk vloer kwijt raakte omdat ik een verdieping lager een ruimte bouwde.
- Daarom is het belangrijk om, op de stukken die je wilt gebruiken/toegankelijk wilt hebben, terrassen te plaatsen, met of zonder hekjes. Gebruik hiervoor de voorgevormde terrassen en zet ze op de juiste manier in elkaar. Als het nodig is plaats je deze eerst gewoon op de grond (dus niet boven de kelder maar daar waar geen kelder zit) en trek ze in de juiste vorm. Irritant genoeg zet het spel meteen weer een plafond boven deze ruimtes als je ze in de kelder plaatst, dus je moet het plafond weer verwijderen.
Ruimtes
- Omdat tijdens de opgravingen een ondergrondse ruïne is gevonden, zijn er ook ruimtes waar je vanuit het gegraven gat in kunt. Je hoeft deze niet direct de juiste vorm te geven, je kunt ze later nog aanpassen. Zet er wel alvast deuren in, ook die kun je nog weer verplaatsen, maar dan zitten ze er al vast. Je wilt niet dat je alles volbouwt en er daarna achter komt dat ergens nog een deur nodig is.
- Als je een openbare kavel maakt, dan is het handig om meteen de vereiste items te plaatsen. Dan kun je de kavel verlaten zonder dat het spel lastig gaat doen. Ik heb de voorwerpen meteen in de ruimtes gezet die ik daarvoor bedoeld had, al heb ik later wel wat dingen verschoven.
Toegang en basisinrichting
- Het is natuurlijk handig als je Sims ook beneden kunnen komen dus hiervoor plaats je trappen. Ik heb de 'Ladder’ trap' uit het basisspel gebruikt, maar ook het 'Industrieel Leuningsysteem' uit Aan het Werk is hier geschikt voor. Dit zijn beide trappen waar geen ondersteunende muur onder zit, dat past beter bij het idee van de opgraving. Bovenaan de trap maak je een klein terras met hekjes, dit is de loopplank. Als je toch voor een ander soort trap kiest, kun je met de sloophamer de ondersteunende muur verwijderen. Of je plaatst eerst een trap zonder ondersteunende muur en plaatst daaroverheen de trap die je wilt. De bestaande trap licht dan geel op, daarmee geeft het spel aan dat dat item verdwijnt/vervangen wordt.
- Plaats ook een een trap/trappen van de bovenste naar de onderste kelder. Vergeet niet een leuke vloertegel voor de loopplank te kiezen bijvoorbeeld verweerd hout of een van de metalen vloertegels. Trapleuningen zijn ook handig en met een paar pilaren maak je het helemaal af. Dan zweven de trappen ook niet zo in het luchtledige.
Afwerking
- Nu is het tijd om de juiste sfeer te creëren. Voor een opgraving zijn twee geschikte muurpatronen beschikbaar: de donkerbruine versie van 'Stadse Fratsen' (deze heeft een hele mooie structuur) en 'Marsiaanse Grond'. Een bijpassende vloertegel is de 'Keldervloer' - deze ziet er hetzelfde uit als de grond in de vloerloze kelder, maar is beschikbaar in meerdere kleuren en toepasbaar op de terrassen die je gebouwd hebt.
- Voor een ruïne gebruik je de 'Rock Lekker Door Vloer' en het 'Ruïnepatroon' uit Beleef het Samen. Deze zijn ook geschikt voor een eventueel zwembad.
- Het is ook handig om, waar nodig, hekjes te plaatsen ten behoeve van de veiligheid van je Sims. Ze zullen er niet afvallen, maar het lijkt wel een stuk veiliger op deze manier. Je kunt dezelfde hekjes gebruiken die je bij de loopplanken hebt gebruikt, maar je kunt ook iets kiezen dat meer bij de ruïne past.
- Het opgravingsgedeelte ziet er wat donkerder en meer aardeachtig uit. Recht onderin heb ik een stenen muurpatroon gebruikt, dit is een ondergrondse grot.
- Voor de rest van de afwerking ben ik van boven naar beneden gegaan. Op de grond, op het standaard kavelniveau, heb ik al een ruïne in elkaar geknutseld. Beleef het Samen heeft daarvoor een aantal prachtige items. Ze zijn wel aan de grote kant, dus je kunt ze mogelijk niet allemaal gebruiken als je een wat kleinere kavel hebt.
- Er zijn ook twee(/drie) bijbehorende terreinverf types: de 'Massieve Steen', de 'Wat Stenen' en de 'Zeldzame Steen' - al vind ik die laatste iets minder geschikt. Terreinverf kun je alleen op de grond toepassen en niet in de kelder.
- De ruïne in mijn voorbeeld is overgroeid door gras en planten. Hierdoor ziet het er wat fleuriger uit. Ik heb ook een kleine waterval gemaakt die van de grond de kelder invalt. Hoe je dat doet vind je in mijn gids over Natuurlijk Water.
- Onderstaande rechter afbeelding toont hoe het er uiteindelijk uitziet op de bovenste “verdieping” van mijn voorbeeldkavel. Ik heb een combinatie van tropisch en woestijn gemaakt. Er is ook ruimte voor wat activiteiten zodat de ruimte op de grond niet geheel decoratief is. Je kunt de ruïne ook gedeeltelijk omhoog bouwen maar daarvoor zou ik een wat grotere kavel gebruiken.
- Vervolgens ben ik mijn spa gaan inrichten. De kleedkamers heb ik redelijk vooraan de kavel gebouwd, omdat het me mateloos irriteert dat Sims eerst helemaal naar het eind van de kavel moeten om die badjas aan te trekken. Op onderstaande linker afbeelding zie je dat de bovenste twee ruimtes voornamelijk met voorwerpen van Wellnessdag zijn ingericht. Links onderin zijn ook wat ruïnevoorwerpen gebruikt en rechts onderin zijn veel planten en bloemen gebruikt: dit is de ondergrondse grot (ik was bij Sims 3 Wereldavonturen altijd erg gecharmeerd van de Tuin van Tuatha, vandaar dat ik het leuk vond om het zo te doen).
- Een paar handige trucjes (onderstaande rechter afbeelding):
- Als je de klimop uit Beleef het Samen gebruikt kun je daar prima lampen onder “verstoppen”. Je ziet ze nog wel een klein beetje maar ze zijn een stuk minder opvallend dan gewoon lampen aan de muur of het plafond. De 'Lichtsaber' uit het basisspel is hiervoor erg geschikt. Het voordeel hiervan is dat deze lamp vrij veel licht geeft, in tegenstelling tot veel vloerlampen en buitenlampen.
- Je kunt buitenplanten zonder de bb.moveobjects cheat op vloertegels plaatsen, zowel buiten als binnen en ook in kelders.
Opgravingsgereedschap
- Natuurlijk zitten er in het spel items die je hiervoor kunt gebruiken (zeker als je Aan het Werk hebt) maar met cheats kun je er meer vinden. Voer bb.showhiddenobjects in in het cheatvenster om de debug items te ontgrendelen. Type vervolgens in de zoekbalk links onderin debug en druk op enter. De omcirkelde items, op onderstaande rechter afbeelding, zijn debug items. Je kunt in debug niet echt goed zoeken, zeker niet als je het spel in het Nederlands speelt omdat alles **DEBUG** heet. In het Engels hebben meer dingen een naam maar je moet maar net weten hoe het heet. Het beste kun je gewoon door het menu scrollen en dingen aanklikken die je interessant lijken. Niet alles kun je plaatsen dus probeer dit even. Kijk ook of je iets kunt verwijderen (kan dit niet, gebruik dan de ongedaan maken knop). Leuke kleine items zijn bijvoorbeeld: walkie-talkies, hamer en beitel, kwasten, rolmaat en notitieblokken. De ruitvormig omlijnde items zijn ook debug items: het zijn verzamelbare voorwerpen. Deze vind je in het normale Kopen menu onder Diversen bij Decoraties. De rechthoekig omlijnde voorwerpen zijn geen debug items maar zitten gewoon in het spel. Zo vind ik de opbergkist wel iets hebben - voor het opslaan van spullen. Ook zijn de 'Stapel Kratten' uit Aan het Werk (niet te zien op onderstaande afbeelding) erg geschikt om ergens neer te zetten.
- Debug zet je weer uit door de kavel te verlaten. Ik raad aan om dat te doen als je klaar bent met debug omdat je menu onoverzichtelijk wordt door alle extra voorwerpen die er opeens in staan. Een groot deel van de debug voorwerpen kost niets, dus dat is mooi meegenomen.
- Om een leuke tafel met archeologische (gebruiks)voorwerpen te maken heb je de bb.moveobjects cheat nodig. Hierdoor kun je alle beschikbare slots op tafel gebruiken en voorwerpen die niet op tafels geplaatst kunnen worden omhoog halen (met de 9 toets - weer omlaag met 0). Een uitgebreide uitleg over deze cheat vind je in mijn gids over Compact Bouwen.
- Zo ziet mijn "opgravingshoekje" er uiteindelijk uit. Ik heb er hekjes langs gezet (doe dit eerst want bij mij werden er een aantal voorwerpen verwijderd) en een 'Gluurders WEGWEZEN! bord' uit Beleef het Samen. Verder heb ik hier en daar in wat hoeken van de ruïne nog kratten neergezet zodat het archeologische sfeertje zich niet alleen beperkt tot dit hoekje.
|